Blog

 

Konečně se přiblížil dlouho odkládaný nástup do práce. Čekala jsem pomalu půl roku. To víte, veřejná správa a schvalovací proces. Ale jelikož to byla práce v oboru, mohla jsem nastoupit na poloviční úvazek se zcela flexibilní pracovní dobou a s tím, že cca v horizontu 3 let daný úsek převezmu po paní, co se již těší do důchodu a na...

Velké dilema pro rodiče - držet tradici, že dárečky nosí Ježíšek, a vytvořit tak pro děti kouzlo. Nebo jít proti proudu a dětem nelhat?

Bojí te se, jak váš kojozávisláček zvládne 2 hodinky s babičkou? Uvažujete o ukončení kojení, protože vám už 1,5 roku bez večerní skleničky s kamarádkami leze trochu na mozek. Není třeba. Ale, namítnete, vždyť cokoli se děje, hned vyžaduje mlíčko, bez kojení neusne! Jenže...

Společné spaní rodičů s dětmi v jedné posteli je dalším z diskutovaných témat a je jasné, že existují dva základní tábory. Jedni si společné spaní z mnoha důvodů nedokáží představit, druzí nedají na společné spaní dopustit.

Já i syn jsme silní atopici. Jako dítě jsem neskutečně trpěla a moji rodiče se mnou. Postupem let jsem se naučila jakž takž udržet ekzém na uzdě, ale během puberty dostávalo zabrat moje sebevědomí kvůli vzhledu. Až v dospělosti jsem přišla na celkem jednoduchý způsob, jak se veškerého ekzému zbavit.

Když nastávájící maminka, nejlépe prvomaminka, řekne, že bude používat látkové plenky, nastává zděšení okolí a hrnou se na ní cenné rady, proč je její rozhodnutí holý nesmysl a má na to nejlépe okamžitě zapomenout. Doba se ale změnila a látková plena už dávno neznamená zašedlý čtverec, který je nutné vyvařovat.

Na internetu je k dohledání spousta seznamů co si zaručeně musíte pro své děťátko pořídit ještě než se narodí. Každý je trochu jiný a nastávající rodiče aby se v tom vyznali. No a co když chcete ještě nedej bože dělat věci trochu jinak? Co opravdu budete potřebovat?