Test - Menstruační kalíšek Yuuki

16.01.2019

Dlouho jsem váhala s jeho pořízením. A BYLA TO CHYBA. KALÍŠEK MI TOTIŽ ZMĚNIL ŽIVOT. Konečně celou menstruaci neprotrpím a mohu svobodně žít, aniž bych se musela jakkoli omezovat.

Zdroj: yuukicup.com
Zdroj: yuukicup.com

Pořízení kalíšku byl pro mne velký, a dlouho odmítaný, krok. Asi jako spousta žen jsem se bála, zda ho zvládnu zavést, zda nebude tlačit a jak pak s obsahem ven, aniž byl musela stírat podlahu a nedej bože malovat.

Nakonec mne "donutila" až zvěst, že za příznivou cenu je dostupný kalíšek české značky Yuuki. A tak jsem to risknula a objednala kalíšek v soft provedení vel. 2 pro ženy po porodu. A s ním i kelímek na uschování a vyváření v mikrovlnné troubě (viz obrázek).

No, co si budeme nalhávat, první zavádění byl horor. Nadávala jsem si do skotu za vyhozené peníze. Zaboha jsem prostě nemohla kalíšek donutit, aby se v příhodnou dobu krásně rozevřel a tedy následně i správně fungoval. Ale nevzdala jsem to. Na internetu jsem pohledala všechny možné tipy a varianty skládání kalíšku před aplikací. A světe div se, nakonec zafungoval jeden z těch skladů "pro pokročilé". 

A otevřel se mi nový svět! Chlapi nepochopí, mnohé ženy také ne. Ale ty, co mají extrémně silnou menstruaci jako já, kdy mi taková ta klasická vložka nevydrží ani 45minut (s tampóny to nebylo o moc lepší), tak ty zapředou blahem.

Kalíšek (ani opravdu hodně měkkou stopku) absolutně necítím. Nemusím se nijak omezovat, nosit pojistné vložky "co kdyby byla nehoda". Mohu si jakkoliv sednout, v noci lehnout. Smát se, chodit mezi lidi. Kdybych to dělala, tak i sportovat naprosto bez omezení. Dokážu si představit jít během menstruace do bazénu či na koupaliště. A jako bonus mne opustily veškeré menstruační bolesti.

Řeknete si, že to jsou vesměs obyčejné věci, ale v mém případě to byl během menstruace nedosažitelný luxus. Obávala jsem se jakéhokoli cestování. V noci jen jedna poloha, kterou obecně nesnáším, a ráno vstát tak, abych si v procesu vstávání nesedla. A najednou ze dne na den funguji jako bych žádnou menstruaci neměla. Zvládla jsem i hodiny a hodiny návštěv u příbuzných během Vánoc. 

 V nejintenzivnější den vylévám max 4x za 24hodin. Pak už stačí jen ráno a večer. A nemusíte se obávat, i plný kalíšek lze bez problému vytáhnout aniž byste potřísnily podlahu.

S kalíškem jsem spokojená na 10000....0000%. A vám připojím závěrem ještě pár tipů z praxe:

  • Na začátku to nevzdávejte a nebojte se experimentovat se způsoby složení kalíšku.
  • Nejde-li i přes osvědčený způsob kalíšek rozevřít, zkontrolujte, zda jsou všechny dírky v horní části průchozí. Pokud ne, znovu kalíšek vypláchněte.
  • Když kalíšek nelze i přes všechny snahy nasadit, zkuste se postavit a znovu přidřepnout. Nevím proč, ale funguje to.
  • Využívejte svaly pánevního dna, jak při nasazení, tak i při vyndávání. Stažené Vám pomohou s rozevřením spláclého kalíšku. Uvolněním a "pohybem dolů" zase dostanete kalíšek ven bez jediného zatahání za stopku.
  • Nezapomeňte, že ho máte ;-), přece jen občas se vylévat musí.